Opinie Klientów

 • Firma działa na rynku specjalistycznego budownictwa od ponad 15 lat. Działalność firmy polega na świadczeniu usług, opiera się na pracy zespołowej, przy jednoczesnym zachowaniu schematu hierarchii służbowej. Znaczącym wyzwaniem było dla nas takie szkolenie zespołu, w szczególności kadry menadżerskiej, aby wobec dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego, zbudować poczucie lojalności pracowników wobec firmy. Dzięki wieloletniej współpracy z Panią Martą Darasz, udało nam się ustabilizować rotację pracowników oraz wydobyć cechy niezbędne w zarządzaniu zespołami projektowymi. Szczególnie wysoko oceniamy profesjonalizm i elastyczność Pani Coach w podejściu do poszczególnych wyzwań, jakie przed nią stawialiśmy Pani Marta zawsze proponuje kilka sposobów pracy z zespołem, jest doskonałym partnerem dla pracodawcy, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie metod coachingowych i szkoleniowych. Pani Marta Darasz dostosowuje także programy spotkań indywidualnych i grupowych do specyficznej w branży budowlanej sezonowości, tak aby efektywność spotkań była dla pracowników, jak i dla firmy możliwie największa. Pani Marta realizowała także indywidualny program rozwoju dla członków zarządu naszej spółki, co bezpośrednio możemy ocenić, jako skuteczny i wspierający proces, bardzo pomocny w realizowaniu wyzwań bieżącego zarządzania spółką.

  Andrzej W., Członek Zarządu
 • W styczniu skończyłam z Martą coaching biznesowy. Potrzebowałam wsparcia jako manager, jako pracownik i człowiek. Dzisiaj czuję się pewniejsza siebie, lepiej radzę sobie z trudnymi sytuacjami a przede wszystkim uwierzyłam w cele, które są przede mną i wciąż znajduję siły na ich realizację. Nadal korzystam z technik, których nauczyła mnie Marta. Jestem pewna, że udało mi się to wszystko osiągnąć dzięki niezwykłej jej osobowości, która prowadzi człowieka do odkrywania siebie w różnych sytuacjach i na każdym poziomie istnienia. Spotkania z Martą wprowadzały mnie w stan relaksu i wyciszenia nie tylko za sprawą jej głosu, ale i niebywałej umiejętności tworzenia przyjaznej atmosfery, poczucia zrozumienia i motywowania do jeszcze głębszego zrozumienia siebie i innych.

  Ania A., Menadżer projektu
 • Pani Marta Darasz współpracuje z naszą firmą od 7 lat w zakresie coachingów grupowych i indywidulanych. Pracuje z członkami zarządu i kadrą menadżerską wyższego szczebla. Jest osobą otwartą i ciepłą. Posiada wysokie kompetencje oraz wysoką umiejętność słuchania i trafne spostrzeżenia. Bazując na długoletnim doświadczeniu w pracy z ludźmi wciąż zaskakuje nowymi metodami pracy. Jej profesjonalizm potwierdzają liczne certyfikaty i dyplomy, które również wpłynęły na naszą decyzję o wyborze osoby do współpracy.

  Jerzy L., Członek Zarządu
 • Coaching jest wymagającym procesem, poszerza świadomość, wymaga pokory, odwagi, szczerości, czasu i cierpliwości, oraz szacunku i wiary od obu stron - to są wartości, którymi kieruje się coach Marta Darasz na swoich sesjach. Marta zadaje pytania, stosuje wiele ciekawych metod, tworzy i dobiera zadania, które budzą na nowo ciekawość odkrywania. Potrafi doskonale wzbudzić impuls, który wyłoni świadomość, uruchomi proces myślenia, sprawi, że na wiele kwestii można spojrzeć zupełnie inaczej. Poszerza spektrum. Podczas coachingu menadżerskiego - grupowego Marta stworzyła wyjątkową atmosferę dzięki, której mogliśmy wszyscy poznać się z innej strony a to zbudowało między nami relacje, która przełożyła się na naszą bardziej efektywną współpracą między sobą. Marta doskonale wprowadza techniki i wiedzę, będąc tym samym wsparciem i pomocną w ustaleniu celów, stymulowaniu kreatywności całej grupy.

  Magdalena Z., Dyrektor HR
 • Od coachingu nie oczekiwałem wiele, ale atmosfera i kreatywna postawa Marty podczas sesji stworzyły przestrzeń do spojrzenia w głąb siebie. Zyskałem więcej energii do działania i wiary w świeżo zarysowane cele, które odtąd wydały się możliwe do osiągnięcia. Dzięki Marcie uwierzyłem, że już najwyższy czas zrobić użytek z moich mocnych stron. Samoświadomość odruchów oraz techniki relaksacyjne zmieniły jakość mojej komunikacji z partnerami biznesowymi, co jest ogromnie ważne w mojej codziennej pracy. Wcześniej emocje burzyły mój plan działania, a teraz to JA przejmuję nad nimi kontrolę.

  Maciek L., V-ce prezes
 • Z Panią Marta Darasz współpracujemy od wielu lat w zakresie prowadzenia sesji coachingowych dla kadry zarządzającej naszej spółki. Wyniki tej wieloletniej współpracy mogę określić jako bardzo zadowalające. Efektywność pracy zespołu znacząco wzrosła od czasu wdrożenia systematycznych spotkań z Panią Coach. Menadżerowie jednostkowo również wykazują pozytywne zmiany związane z zarządzaniem ludźmi, rozwojem osobistym, organizacją pracy i stopniem zaangażowania w wykonywane obowiązki i utożsamieniem się z organizacją. Wszystko to przekłada się na większą skuteczność działań spółki, usprawnienie relacji z rynkiem i klientami, a co za tym idzie na wzrost przychodów. Gorąco polecam współpracę z Panią Martą Darasz, która poprzez swoje profesjonalne wsparcie wyzwala w zespole i indywidualnie u menadżerów najlepsze cechy niezbędne do osiągnięcia założonych celów.

  Mieczysław W., Prezes Zarządu
 • Zajęcia prowadzone bardzo profesjonalnie, na wysokim poziomie, rozwijające samoświadomość i poczucie odpowiedzialności za stawiane sobie cele. Sesje indywidualne były motywujące do rozwoju, odkrywające istotne cechy charakteru, pomagające w zmianie nawyków, ukierunkowujące na odpowiedni tok myślenia. Marta podczas zajęć odznaczała się cechami, które według mnie wydają się niezwykle istotne w życiu każdego z nas, a spowodowały większą śmiałość, przełamanie zachęciły do otwartości w wyrażaniu swoich emocji. Tymi cechami bez wątpienia były: szacunek do drugiego człowieka, zaufanie, zmysł obserwacji, zwracanie uwagi na to o czym była mowa, na reakcje oraz na ich brak, na wymowne milczenie. Całkowite zaangażowanie i cierpliwość ze strony Marty spowodowały zaangażowanie się w spotkanie, chęć odkrycia swojego ja, chęć pracy nad sobą, swoim rozwojem. Empatia, umiejętność nawiązywania kontaktu pozwoliły stworzyć atmosferę otwartości i szczerości, a co za tym idzie poczucie bezpieczeństwa. Pozytywne nastawienie, kreatywność oraz energiczność Marty wpłynęły na bardzo miłą atmosferę, zachęcając tym samym do odkrywania pozytywów każdej sytuacji, zobaczenia jej w jaśniejszych barwach. Sesje były niezwykle potrzebne z punktu widzenia mojego rozwoju, ponieważ wydobyły ze mnie cechy, o których istnieniu nie wiedziałam, a które są bardzo istotne teraz w moim życiu. Zatrzymanie się przez chwilkę, skoncentrowanie na sobie były pewnego rodzaju celebrowaniem swojego istnienia.

  Antoni S., Dyrektor Zarządzający
 • W firmie najważniejszy kapitał stanowią zasoby ludzkie. To dzięki profesjonalnej i doświadczonej kadrze, spółka realizuje swój podstawowy cel, jakim jest wdrażanie nowoczesnych technologii. Zarząd zapewnia pracownikom najwyższy standard wsparcia na ścieżce zawodowego i osobistego rozwoju. Od 4 lat program rozwoju kadr realizujemy z udziałem coach Pani Marty Darasz, która poprzez swoje zaangażowanie, indywidualne podejście do każdego menadżera, autorskie programy treningowe dla zespołów, spowodowała zauważalną zmianę stylu i efektów pracy naszej kadry. Pani Marta Darasz jest otwarta na sugestie zarządu w zakresie kierunków pracy z zespołem, jednocześnie wypełniając ramy zlecenia własną inwencją i charakterystycznym stylem pracy, bardzo cenionym przez pracowników w procesie coachingu. Z przyjemnością polecamy współpracę z Panią Martą, której wieloletnie doświadczenie, kompetencje, umiejętności interpersonalne, kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów z grupą przyczyniło się do dynamicznej zmiany postaw kadry zarządzającej i wyników organizacji.

  Piotr K., Prezes Zarządu
 • Coaching indywidualny bardzo ściśle dopasowane do moich potrzeb i oczekiwań - trafiony w "punkt". Profesjonalny w każdym calu: punktualność, przygotowanie zajęć, ćwiczenia praktyczne, wszystko rozrysowane i pokazane w formie korzyści. Dzięki regularnym spotkaniom lepiej planuje swój czas dzięki czemu staję się bardziej efektywnym pracownikiem. Lepiej zarządzam zespołem sprzedażowym - zyskałem więcej asertywności i stałem się bardziej obiektywny w ocenie innych handlowców. Potrafię też lepiej, bardziej precyzyjnie delegować zadania a następnie je egzekwować. Czuję, że po sesjach z Martą stałem się bardziej profesjonalnym menadżerem, co przekłada się też na pracę moich kolegów - "on może to my też damy radę". Rzeczy, które kiedyś były dodatkowym obowiązkiem, teraz stały się standardem przez co wpłynęły na wyższy poziom organizacyjny firmy. Podsumowując chcę powiedzieć, że każdy menadżer powinien skorzystać z coachingu biznesowego, który daje wymierne korzyści dla niego, jego pracy oraz jego organizacji. Wsparcie w wytyczeniu celów, fachową pomoc w wielu trapiących tematach i odzyskanie równowagi, której chyba nigdy w życiu nie miałem – bezcenne Jeszcze raz bardzo dziękuję Marto za te spotkania.

  Paweł S., Dyrektor ds. handlu
 • To nie będzie typowa opinia :) Marta - bezpośrednia, energetyczna, uważna i konsekwentna, dyskretna, zdecydowana, silna i otwarta, zupełnie zjawiskowa terapeutka - coach o boskich łydkach i słońcu w sobie. Od pierwszego dnia SPOTKANIE z Martą było dla mnie magiczne. Jestem emocjonalnym typem, który Marta umie stymulować, lepić i układać naciskając odpowiednie miękkie przyciski. Poczułam się spokojna i zaopiekowana. Otoczona dobra energią i pewnością, że jestem w najlepszych rękach. Dzięki Marcie polubiłam się na nowo, lubię o sobie mówić dobrze nawet kiedy w mojej artystycznej głowie wrze. Z racji odległości łączącej Warszawę i Kraków od jakiegoś czasu spotkamy się przez skype-a. Tęsknie do spotkań bezpośrednich, ale to dla mnie i tak wspaniała forma, by nasze sesje mogły odbywać się regularnie. Nasze rozmowy dotyczą spraw zawodowych i prywatnych. Pamiętam każde słowo, wiem, gdzie chowam swoje słabości a Marta doskonale wie, gdzie są schowane. Wyjmuje je i prędzej czy później - w odpowiednim czasie i doprowadza do wzmocnienia. Bardzo, bardzo pozytywnego WZMOCNIENIA. Jej wiara we mnie czyni cuda. Jedno słowo zmienia moje postrzeganie rzeczywistości. Kluczowe jest to, że od samego początku nigdy nie poczułam dyskomfortu, choć bywa gorzko - podczas sesji czuję się wyjątkowa. Dzięki Marcie i jej sile, wiedzy i intuicji, po sesji czuję MOC, dzięki naszej pracy wzrastam. Sytuacje, które teraz mnie spotykają w życiu są doświadczeniem. To jeszcze nie koniec naszej wspólnej drogi. Nie chcę w ogóle żadnego końca. Nasza praca jest dla mnie czereśniami i arbuzem, które chcę mieć zawsze i je uwielbiać. Głęboko w sercu czuje się wielka i wspaniała. Życzę każdemu tego uczucia bezpieczeństwa w towarzystwie tak mądrej duszy, bez względu co szykuje nam życie!

  Aga F., Dyrektor artystyczna
 • Z wielką przyjemnością chciałabym zarekomendować Martę jako profesjonalnego, godnego zaufania coacha. Ogromną wartość ma dla mnie jej niezwykła energia, zrozumienie i wsparcie, jakie towarzyszą w rozwiązywaniu problemów. Głębokie zaufanie i intymność tworzą przestrzeń do transformacyjnego myślenia. Marta potrafi dogłębnie słuchać, jest w pełni zaangażowana w proces oraz skupia się na danej chwili, pozwalając klientowi dotrzeć do takiego poziomu, który będzie dla niego źródłem największej satysfakcji. Jest bezpośrednia, życzliwa, zadaje trafne, angażujące pytania, komunikuje się w sposób inspirujący wpływ i wspierają nowy styl działania, dzięki czemu mam więcej satysfakcji i radości w życiu. Pozwala szybko dojść do sedna sprawy. Spotkania z Martą mają dla mnie niezwykle znaczenie.

  Katarzyna Ś., Menadżer
 • Mając przyjemność pracować z Martą jako coachem trudno było początkowo przypuszczać, że zmiana nawyków, przyzwyczajeń począwszy od konwersacji i korespondencji z klientem, poprzez prowadzenie prezentacji oraz budowanie własnego wizerunku, a na komunikacji ze współpracownikami będzie miała tak duże znaczenie. Pragnę mocno podkreślić kreatywność, pomysłowość oraz poczucie humoru Marty dorzucając do tego zaangażowanie i wiedzę. Zaskakujące metody prowadzenia zajęć okazały się czymś co potrafiło skutecznie zwrócić uwagę na obszary, nad którymi warto pracować, by osiągnąć pełną satysfakcję. Myślę, że zajęcia te uzmysłowiły mi gruntownie życiowe cele i marzenia, dały do zrozumienia jak istotna jest samorealizacja i jak prosta w osiągnięciu. Indywidualne podejście do problemu oraz sposób przekazywania wiedzy, daje poczucie pewności i satysfakcji, że ma się styczność z profesjonalnym coachem. Marto pragnę podziękować za bardzo ciekawe spotkania w miłej atmosferze. Jednocześnie życzę wielu sukcesów, których niewątpliwie nie zabraknie, bo połączenie pracy z pasją zawsze przynosi wymierne efekty.

  Monika A., Dyrektor finansowy
 • Nigdy nie sądziłam, że dzięki pracy nad sobą mogę osiągnąć tak wiele. Spotkania pozwoliły mi odkryć siebie taką jaką jestem naprawdę, sprecyzować swoje cele nauczyły dystansu do wszystkiego co mnie otacza. Podniesienie mojej odporności na stres pozwoliło mi na to, że teraz mam odwagę iść drogą, którą sobie wyznaczyłam i z pasją kreować swoje życie, swoją przyszłość. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie Marta, która dzięki wielkiej intuicji oraz zaangażowaniu potrafiła zajrzeć w głąb mojej duszy i wydobyć to co najpiękniejsze. A co najważniejsze - ma moje pełne zaufanie.

  Natalia M., Dyrektor
 • Spotkania z coachem zweryfikowały moje priorytety w życiu zawodowym i prywatnym, co pozwoliło mi na przeorientowanie moich wartości. Dążenie do określonych celów stało się wielką radością i podstawą moich działań oraz jest największą zmianą w moim życiu. W pracy jestem postrzegana jako świetny menadżer z kompetencjami i tak się też teraz czuję. To był mój jeden z najistotniejszych celów. Mam to! Zachęcam wszystkich, naprawdę warto!

  Małgosia S., Dyrektor IT
 • Spotkania z Martą sprawiły, że wykonałem wielki krok naprzód w odkrywaniu siebie i mojej karierze zawodowej. Pozwoliły mi docenić moją wartość i nauczyły mnie innego spojrzenia na to co robię, na moją pracę i życie osobiste. Te dwa różne elementy codziennego życia, ale jakże mocno ze sobą powiązane i ważne. Jak jedno wpływa na drugie. To co jest podstawą sukcesu to osiągnięcie życiowej harmonii, poczucie satysfakcji z tego co się robi i upragniony awans. Ja to mam.

  Wojtek G., V-ce prezes
 • Marta w swojej pracy kieruje się dobrem osoby, z którą pracuje. Intuicja, profesjonalizm i wysoka kultura osobista tworzy niezbędny trójkąt cech, dzięki którym potrafi dopasować personalnie program rozwoju do danej osoby, tak aby motywacja do zmian przebiegała komfortowo dla Klienta. Cudowna energia i pasja jaką napotkacie Państwo od pierwszych chwil kontaktu z Martą Darasz, będzie Wam towarzyszyć przez cały proces zmian w Was zachodzących. Dziękuje Ci Marto, bo stałam się bardziej pewna siebie i własnych umiejętności. Potrafię dużo i nie boję się już wyzwań.

  Małgorzata G., Dyrektor techniczny
 • Moje spotkania z Martą zmieniły we mnie przyzwyczajenie do negatywnego myślenia. Jestem pozytywnie nastawionym pracownikiem. Uporządkowałam sobie kwestie zawodowe i prywatne. Teraz ze spokojem, którego dawno nie czułam realizuje swoje plany zawodowe i pasje. Nauczyłam się nie patrzeć wstecz, cieszę się chwilą oraz pozytywnie postrzegam teraźniejszość i swoją przyszłość. Pozytywną energię pielęgnuje na co dzień a pozytywne nastawienie weszło mi już w nawyk, który bardzo pomaga mi w nowym wizerunku.

  Kamila L., Członek Zarządu
 • Marta jest jak inżynier a coaching jak perfekcyjnie postawione rusztowanie, solidne, bezpieczne, dostosowane do potrzeb. Marta umiejętnie sugeruje jak się po nim poruszać by osiągnąć sukces. Przy jej pomocy nie tylko wyremontujemy życie od parteru aż po dach, ale dobudujemy piętro, garaż i lądowisko dla helikoptera :-). A co najważniejsze, po zdjęciu rusztowania potrafimy już samodzielnie dbać o nasz odnowiony i ulepszony dom-życie i ciepło i z wdzięcznością wspominany wspólną pracę z Martą.

  Magda K., Dyrektor ds. marketingu
 • Marta komunikatywna, pełna entuzjazmu, niezwykle kreatywna. Jest znakomitym obserwatorem, potrafi słuchać i zawsze dostrzega istotne szczegóły. Mój świat zmieniła na lepsze :) Komunikacja naprawdę działa i to na każdym obszarze, nie tylko zawodowym. Jest łatwiej i przyjemniej – niesamowite!

  Małgosia Z., V-ce prezes
 • Rzeczy, które do tej pory były niemożliwe, stają się realne... brak perspektyw na przyszłość, to tylko ulotny lęk przed tym, co nowe...a brak wiary we własne siły, staje się jedynie mglistym wspomnieniem... Odkrywam siebie na nowo... Cieszę się każdą, nawet najdrobniejszą zmianą, którą dostrzegam i staram się ją celebrować. Wiem, że jestem na początku tej drogi i być może nie raz jeszcze będzie ona wyboista... Profesjonalizm, zaangażowanie i wsparcie Marty... Jestem na właściwych "torach"...

  Ela Rz., V-ce Dyrektor
 • Z przyjemnością rekomenduję coaching i szkolenia z Martą Darasz. W czasie sesji indywidualnych otrzymałam nieocenioną pomoc i olbrzymie wsparcie w jednym z trudniejszych momentów mojego życia zawodowego. A w trakcie szkoleń otrzymałam niezbędną wiedzą i pomoc w podniesieniu swojej odporności psychicznej, dzięki której teraz odczuwam spokój i komfort życia. To ja teraz zarządzam ludźmi i firmą, przejęłam ster i czuje się z tym świetnie. A wyniki mówią same za siebie. Dziękuje za tą wspaniałą zmianę, to dzięki niej odkryłam jaką jestem twardzielką. Dziękuję!

  Katarzyna W., Prezes Zarządu
 • Spotkanie z Martą spowodowało, że dostrzegłam w gąszczu spraw zawodowych i prywatnych zaniedbaną SIEBIE. Moje życie się zmieniło - mówię to z pełną świadomością, m.in. zaczęłam sprawiać sobie przyjemności, świadomie ze spokojem przeżywać piękne chwile. Odkryłam w sobie szczęście i wewnętrzny spokój co spowodowało, że odzyskałam równowagę między pracą a domem. Stałam się bardziej wydajnym i usatysfakcjonowanym menadżerem oraz szczęśliwą kobietą. Prowadząca Marta jest pełną życzliwości osobą o wysokich umiejętnościach, otwartości, tolerancji oraz wyjątkowej dobrej energii. Do tego piękny, komfortowy gabinet urządzony wyjątkowo gustownie, przepiękna muzyka w tle, wspaniała kawa dają poczucie wyjątkowości. Gorąco polecam.

  Małgosia M, Prezes